הילרי או טארמפ - קולים או פוטים ?

פורום וול סטריט ( מסחר בוול סטריט ) ומדדי חו"ל כל השאלות והתשובות על הבורסות בחו"ל

Re: הילרי או טארמפ - קולים או פוטים ?

הודעה שלא נקראהעל ידי לוסטיג » 30 אוקטובר 2016 09:51

כן. בהחלט כדאי לקרא גם את זה:

שוקי המניות בוול סטריט פתחו את יום המסחר אתמול (יום ו') בעליות קלות תוך רוח גבית מנתון הצמיחה לרבעון השלישי שפורסם טרם הפתיחה והציג התרחבות של 2.9% בכלכלה הגדולה בעולם (לעומת קצב צמיחה של 1.4% שנרשם ברבעון השני), קצב הצמיחה המהיר מזה שנתיים. עם זאת, הודעת ה-FBI על פתיחה מחדש של החקירה נגד המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון (בעקבות אימיילים חדשים ו"רלוונטיים" שנתגלו בעניינה), גררה תנודה חזקה מטה במדדי המניות שלבסוף סגרו בצד האדום. אולי זה איתות לבאות? ובכל אופן זה וודאי מסביר את ההתנהגות הצפויה של השווקים בימים שעד הבחירות.

אם למישהו עוד היה ספק, אז התנודה הזו מטה אמש במדדי המניות בוול סטריט בתגובה להודעת ה-FBI הבהירה כמה חוששים השווקים מהאפשרות שטראמפ יבחר. עד כה קלינטון הובילה בפער משמעותי שאמנם הלך ונסגר מעט בימים האחרונים אך בוול סטריט הרגישו יחסית בטוחים. לפי פרשן ערוץ 10 נדב איל, הודעת ה-FBI אתמול על פתיחת חקירת האימיילים של קלינטון זו הידיעה הקשה ביותר לקמפיין של מאז תחילתו. האם דברים עוד יכולים להשתנות כאשר אמריקה נמצאת 10 ימים לפני יום הבחירות, קשה לדעת. אבל נראה שבוול סטריט יעקבו בדריכות אחר הסקרים של הימים הקרובים שיציגו את השפעת הודעת ה-FBI על הבוחר האמריקני.

והסיכון הוא כמובן גדול. ההנחה היא שניצחון של קלינטון יתקבל בשווקים בסוג של אדישות, אולי עליות קלות. ומנגד, ניצחון של טראמפ צפוי להתקבל בוול סטריט בצורה של מפולת נוסח אירוע ה'ברקזיט' ואפילו גרוע מכך. זו כנראה הסיבה שסוחרים נמנעים מלהיכנס כעת פוזיציות בשוק שכן האפסייד סביב הבחירות מוגבל, בעיקר בגלל שהדאונסייד מאיים.

לפי נייר שנכתב ע"י צמד הכלכלנים ג'סטין וולפרס ואריק זיטוויץ' לפני קצת יותר משבוע ותפס כותרות בכל העיתונאים המובילים בארה"ב, ניצחון של טראמפ בבחירות ישלח את מדדי המניות בארה"ב, בריטניה ואסיה לנפילות של בין 10% ל-15%, יפיל את הנפא ב-4 דולר ויגרור קריסה של 25% במטבע הפסו המקסיקני. כאמור, זו הסיבה שהסוחרים נמנעים מלהיכנס כעת לשוק, והודעת ה-FBI העלתה שוב את החששות מפני האפשרות הזו.

http://www.bizportal.co.il/wallstreet/n ... cle/453644
לוסטיג
משתמש ותיק !
משתמש ותיק !
 
הודעות: 79
הצטרף: 19 נובמבר 2010 12:27

הילרי או טארמפ - קולים או פוטים ?

הודעה שלא נקראהעל ידי Shay-Golan » 30 אוקטובר 2016 08:27

אם אתם (כמוני) חשבתם על כך שסיפור הבחירות בארה"ב כבר סגור לטובת קלינטון אז כנראה שטיעתם (וגם אני).
לא יודע ולא מיתיימר לדעת מי ינצח שם בבחירות אבל בדיוק במצבים שקולים שאלה אני מכיר לא מעט סוחרי אופציות שאוהבים לזרוק כמה ז'טונים (או במקרה שלנו אופציות פוט) ליתר ביטחון (או למקרה לטראמפ ינצח). מי יודע מה יקרה.
הרי אם הילרי תנצח - השוק יגיב בעליות קלות (כי זה כבר מתומחר) - מה שיביא לשחיקה קלה במחירי אותן אופציות פוט.
אם טראמפ ינצח השוק עלול להחבט מטה בעוצמה - שה שיעיף את ערכן של הפוטים לירח.

בהצלחה למהמרים.
Shay-Golan
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 179
הצטרף: 11 נובמבר 2010 10:34


חזור אל פורום וול סטריט - מסחר בוול סטריט