5 עצות למשקיעי נדל"ן

פורום שוק ההון - כלים ותוכנות (תוכנות מסחר, גרפים, מחשבונים,
סימולטורים וכו').

5 עצות למשקיעי נדל"ן

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 27 פברואר 2014 08:32

ממצילץ לכם בחום למכתב של גורו ההשקעות וורן באפט (תורגם ופורסם בארץ ע"י ביזפורטל):

גורו ההשקעות וורן באפט מספק 5 חוקי ברזל למשקיעי הנדל"ן
במסגרת המכתב השנתי לבעלי המניות מספר 'הגורו מאומהה' על שתי השקעות נדל"ן מהעבר, וקובע - "לא צריך להיות מומחה"

במסגרת המכתב מפרט באפט 5 חוקים פונדמנטליים להשקעה בנדל"ן, הנה הם לפניכם:

1. לא צריך להיות מומחה כדי להשיג תשואות משביעות רצון . "אבל אם אתה לא מומחה, אתה חייב להכיר במגבלות שלך וללכת במסלול שצפוי להצליח בסבירות גבוהה. שמור על פשטות ואל תנסה 'לחבוט מעבר לגדר'. אם מציעים לך רווח מהיר, תמיד ענה ב'לא' מהיר", כותב הגורו.

2. התמקד בהכנסות העתידיות של הנכס בשאלה . "אם אתה לא מרגיש בנוח להעריך הכנסות עתידיות, עזוב את הנכס ותמשיך הלאה. אף אחד לא מסוגל להעריך כל אפשרות השקעה, אבל חוסר וודאות אינה הכרח - אתה פשוט צריך להבין את הפעולות שאתה עומד לעשות".

3. אם אתה מתמקד בעליית המחיר הצפויה של ההשקעה - אתה עוסק בספקולציות. "אין בכך כל פסול", מדגיש באפט. "אני מודע לכך שאני לא מסוגל לנחש באופן מוצלח כל הזמן, ואני סקפטי לגבי אלו שטוענים שהם מצליחים בכך לאורך זמן. מחצית מכל מי שהטיל מטבע אי פעם ניחש את התוצאה הנכונה בפעם הראשונה, אבל לאף אחד אין תוחלת חיובית אם הם ימשיכו לשחק מעבר להטלה זו. בנוסף, העובדה שמחיר נכס עלה בעבר אינה סיבה מספיק טובה לקנות אותו".

4. אל תחשבו מה מחיר הנכס שלכם בכל בוקר . "כשקניתי את שתי ההשקעות הקטנות שלי (המוזכרות בתחילת הכתבה) חשבתי אך ורק על מה יכניסו לי נכסים אלה ולא התמקדתי כלל במחיר הנכס השוטף. אם אתם יכולים להנות מסופי שבוע בלי להציץ במחירי המניות, נסו לעשות זאת גם במהלך השבוע".

5. מי שעוקב אחר דעות שונות על המאקרו-כלכלה או תחזיות על מצב השוק מבזבז את הזמן . "זה מסוכן מכיוון שזה יכול לטשטש את העובדות שבאמת חשובות", מסכם באפט, ולסיום מוסיף ציטוט של אגדת הבייסבול מיקי מנטל מהניו יורק ינקיז, שאמר פעם "אתה לא מבין עד כמה המשחק הזה קל עד שאתה נכנס לעמדת השידור".
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !

חזור אל פורום שוק ההון - כלים, תוכנות ושונות