חוק התספורת אושר

פורום אג"ח - אגרות חוב ( אגח ) המטרה הינה לתת מענה על שאלות שיש לכם על אגרות חוב

Re: חוק התספורת אושר

הודעה שלא נקראהעל ידי טוני » 16 ינואר 2014 12:29

ביזבוז זמן.
חוק התספורות זה פשוט בזבוז של זמן יקר כי אחרי שורה ארוכה כל כך של הסדרי חוב ותספורות בשוק ההון שלא דילגו גם על גדולי הטייקונים בישראל: נוחי דנקנר, מוטי זיסר, לב לבייב, עידן עופר (צים), יצחק תשובה ועוד ועוד..... לא נראה לי שיהיה מישהו בישראל שיקנה אגח מבלי שלייקס כפול (ביטחונות).

הציבור וגם המוסדיים קיבלו בשנתיים האחרונות שיעור... בעצם לא שיעור יותר נכון קיבלו תואר של פרופסור בכל הקשור לסיכונים באגח בשוק ההון. פעם היתה מילה, היה אמון, היתה משמעות גדולה לשם של הלווה. היום נראה שכל מה שמעניין זה מספרים וזהו וכך צריך להיות.
טוני
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 119
הצטרף: 05 יולי 2010 19:22

Re: חוק התספורת אושר

הודעה שלא נקראהעל ידי דודו » 22 אוגוסט 2012 07:38

למרות חוק התספורות....

הערכות: "תספורת" של עשרות אחוזים לנושי סקיילקסניתוח "גלובס": בן-דב עומד בפני אובדן פירמידת ההחזקות באמצעותה שולט בפרטנר ■ סאני בהפרה מול מחזיקי האג"ח, שיכולים להביאה לפירעון מיידי ופירוק ■ סקיילקס חייבת לבעלי האג"ח 1.6 מיליארד ש', ולהאצ'יסון 1.2 מיליארד


http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000776071
דודו
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 109
הצטרף: 04 פברואר 2011 12:26

חוק התספורת אושר

הודעה שלא נקראהעל ידי דפנה » 10 יולי 2012 08:42

נראה לי שאתמול סוף סוף מדינת ישראל עשתה צעד חשוב להגנה על המשקיעים באג"ח. חוק התספורת יקטין את הרצון של בעלי ההון לבצע תספורות.

"חוק התספורות" אושר בכנסת; מחייב מינוי מומחה בכל הסדר חוב

החוק שאושר ברוב של 32 תומכים, ללא מתנגדים או נמנעים, יאפשר למפקח לדחות הסדר ולהורות על פירוק חברה


http://www1.bizportal.co.il/article/326759

"זהו ניצחון של הציבור על השיטה ועל בעלי ההון שהפכו את התספורות לכספי הפנסיה שלנו להשקעה הטובה ביותר במשק", אמרה גלאון במליאה. "מהיום אנחנו אומרים ליצחק תשובה, שרק השבוע ביקש תספורת של 60% בדלק נדל"ן, ולחבריו הטייקונים: נגמרה החגיגה ונגמר הבזאר הטורקי של הסדרי החוב".

חוק החדש מחייב מינוי מומחה בכל הסדר חוב או פשרה המשנה באופן מהותי את תנאי הפירעון של
אגרות חוב או דחיית מועד הפירעון.
המומחה ימונה על ידי ומטעם בית המשפט ויצטרך להיות בעל השכלה חשבונאית ופיננסית. כמו כן נקבע, כי בית המשפט לא ימנה מומחה אם יהיה חשש לניגוד ענייניים במילוי תפקידו.

המומחה ימונה כבר בשלב המו"מ בין חברת האג"ח לבין בעלי האג"ח, בהמשך לבקשה שיגיש הנאמן, ויסייע בניהול המו"מ ויגיש חוות דעת מטעמו לבית המשפט כאשר הוא בוחן חלופות אחרות להסדר המוצע ולתקבולים חילופיים כתוצאה מפרוק החברה או מכירתה לצד שלישי.

"אישור 'חוק התספורות' שם סוף להונאה הממוסדת של החוסכים לפנסיה על ידי בעלי ההון במשק", הוסיפה גלאון תוך שהיא מציינת שבשלוש שנים האחרונות חלה עלייה דרמטית בהיקף תופעת הסדרי החוב בשוק ההון שהגיעו ליותר מ-15 מיליארד שקלים.
דפנה
משתמש ותיק !
משתמש ותיק !
 
הודעות: 89
הצטרף: 05 יולי 2010 07:50


חזור אל פורום אג"ח - אגרות חוב ( אגח )
cron