מע"מ 0% - פתאום נראה כצעד לא אחראי

פורום השקעות - נדלן - כולל קבוצות רכישה, בעלי קבוצת רכישה
מוזמנים לפרסם את הקבוצות.

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים.מ » 29 יולי 2014 08:01

אתמול החלו לזרום נתונים חדשים שטורפים את הקלפים:
1. ככל הנראה מצבע צוק איתן יהיה ארוך משחשבנו (כולם כבר העריכו שהולכים להפסקת אש) ואופס... עכשיו מדברים על הרחברת המבצע המורכב והחשוב הזה.
2. הכנסת יוצאת בעוד יומיים לפגרת קיץ
3. אומדן עלויות המבצע מטפס בכל יום באופן שמטיל ספק בכל מיני הערכות קודמות שעלו
4. הריבית הורדה ל-0.5% אתמול וככל הנראה ריבית המשכנתאות תצנח בעקבותיה

אבל למרות כל זאת שר האוצר מראה נחישות לקדם את תוכנית 0% מע"מ לצעירים רוכשי דירות. רק כדי להבהיר, אני מעריך את יאיר לפיד, שקלתי לתמוך בו ואני עדיין מאוד מעריך את פועלו לטובת הציבור שבחר בו, זה לא שאין לי התנגדות לתוכנית - יש גם יש , אבל במדינה דמוקרטית כל עוד משחקים לפי הכללים - הכל כשר. אלא שכאן אני מתחיל להטיל ספק... נראה לי (ושוב זה רק מהזוית שבה אני רואה את הדברים), שיאיר לפיד עושה שיקול פוליטי קר וחושב על מצביעיו ומתעלם לרגע מכך שעלול להתגלות חור ענק בתקציב עקב מבצע צוק איתן, שאולי הכסף אמור ללכת לכיוונים אחרים וחשבים יותר ביום שאחרי תום מבצע צוק איתן (כמו למשל פיתוח מערכות מתקדמות למניעת חפירת מנהרות).
השיקולים של יאיר לפיד אולי חשובים אבל יש סדר עדיפויות. אני במקומו מקפיא את העברת החוק / הוראת השעה של מע"מ 0% עד לחזרת הכנסת מפגרה כדי לקבל את תמונת צוק איתן במלואה אחרי תומה ורק אז מקבל החלטה סופית. לא יקרה כלום אם אחרי סיום המבצע יבצעו פקידי האוצר הערכת מצב מחודשת, יבינו מה הדרישות התקציביות החדשות המעודכנות ויקבלו החלטה סופית על תוכנית מעמ 0% - החיפזון מן השטן.

יאיר לפיד - לתשומת ליבך !
חיים.מ
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !

חזור אל פורום נדלן ( פורום נדל"ן )