ועדת שרים אישרה: משכנתא במימון 90% מערך הבית !!!

פורום השקעות - נדלן - כולל קבוצות רכישה, בעלי קבוצת רכישה
מוזמנים לפרסם את הקבוצות.

ועדת שרים אישרה: משכנתא במימון 90% מערך הבית !!!

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים.מ » 17 נובמבר 2014 08:27

תגידו לי אתם אם יש כאן אנשים רציניים או לא ?
זה אמיתי או שהם חיים בלה לה לנד ?

הרי כל צעיר שסיים לפני שעה לימודי כלכלה יבין מיד שהם רק מגבירים ככה את הביקוש !!!

* מלאי הדירות לא גדל אבל הביקוש יגדל עכשיו בטירוף בעקבות המהלך והתוצאה = עליה במחירי הנדלן !!!!!!!
* יותר מזה, הצעירים שיקנו ימשכנו את עצמם לדעת כדי לקנות דירה כי אם עד עכשיו "כולם לא קנו" הרי שיווצר עכשיו לחץ פסיכולוגי על אלו שלא קונים והם יטוסו לרכוש דירה בכל מחיר ובכל גובה החזר משכנתא !!! התוצאה = הצעירים ישתעבדו כל חייהם לבנקים !!!
* הדבר הכי מבאס בכל זה הוא העיניין שזה למעשה סוגר סופית את הדרך להוזיל כאן בארץ את הדיור כי עכשיו למדינת ישראל אפילו לא יהיה רצון להוריד את הדיור ולמה ? כי אם אחרי שאלפי צעירים יקנו דירות במימון של 90% המדינה תבין שכל ירידה בהיקף העולה על 11% יכולה להביא למשבר עצום בכלכלת ישראל שכן המוני צעירים יפסיקו לשלם משכנתא ולמעשה הבנקים יוצפו בדירות (בדיוק כמו שקרה במשבר הסאב פריים בארה"ב ב-2008 )!!!! [הסבר בגוף הסרט: אם קניתם דירה בשווי 1.5 מיליון שח, שילמתם מכיסם רק 10% שהם 150,000 ₪ ומחר הנדלן צונח ואותה דירה עולה היום בשוק רק מיליון שח... כנראה שלא תמשיכו להחזיר משכנתא אלא תגידו לבנק שאתם חדלי פרעון, הבנק יעקל לכם את הדירה ואתם תפסידו את ההון העצמי ששמתם מכיסכם (אותם 150,000 ₪), נכון כואב ומעצבן אבל למחרת תלכו לקנות דירה זהה במיליון ₪ !!!! שזה כבר לגמרי נחמד. לגבי תשלומי המשכנתא ששילמתם בדרך לצניחה במחיר זה לא הפסד כי ככל הנראה גם אם לא תקנו דירה תוציאו את הסכום הזה על שכירות.

המסקנה: חברים, לא שהאמנתי לפוליטיקאים עד היום, אני ממש לא תמים, אבל אם עד היום היתה בי תקווה שאולי יום אחד יצליחו לעשות כאן שינוי אני חושב שזה סותם לגמרי את כל הסיכויים. אז למקומות היכון.... לרוץ לקנות דירה. במקרה הכי גרוע תפסידו 10% מערכה ותתנו לבנק ולמדינת ישראל להתמודד עם הצרום שהם בישלו במידה והמחיר יצנח מתישהו.
חיים.מ
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !

חזור אל פורום נדלן ( פורום נדל"ן )