משבר הדיור ? תחשבו שוב

פורום השקעות - נדלן - כולל קבוצות רכישה, בעלי קבוצת רכישה
מוזמנים לפרסם את הקבוצות.

Re: משבר הדיור ? תחשבו שוב

הודעה שלא נקראהעל ידי barak » 19 מאי 2015 07:54

תפסיקו לשים את משקיעי הנדלן על המוקד !
במקום להתמקד בהגדלת ההיצע שזה באמת התהליך האמיתי שחייב להעשות כאן כולם רצים לפתרון הקל והוא טיפול בביקושים.

יאיר לפיד כבר הבין שע"י טיפול בביקושים בלבד הבעיה בטח לא תפתר. חייבים לפתור את בעיית הנדלן ע"י יצירת היצעים. שיבנו עוד בפרפיריה, שישקיעו בתשתיות בפרפיריה (רכבות/ כבישים), שיצרו תעסוקה נאותה בפריפריה ולאט לאט תראו שהמרכז ה"חנוק" ישתחרר וגם המחירים ירדו. אבל לאף פוליטיקאי שאני מכיר אין ראיה של שנים קדימה (מקסימום חשיבה של שנה קדימה וגם זה בקושי)... וככה אי אפשר לפתור בעיות שורשיות.

תאמינו לי שאם היו רוצים להקים ערים חדשות היום עושים זאת ב-5 שנים (ראו לדוגמא את מודיעין - עיר לתפארת) אבל אצלנו לצערי כל אחד חושב בקושי עד שנת התקציב הבאה.
barak
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !

Re: משבר הדיור ? תחשבו שוב

הודעה שלא נקראהעל ידי ofek » 26 פברואר 2015 08:26

והכי חשוב... הנקודה שבה לא נגעת... הצעירים המפונקים !!!
אני יודע שאולי אני מכליל כרגע ושאסור להכליל אבל את הכוונה שלי אתם תבינו מייד.
בשנים האחרונות התפתח כאן דור מפונק. דוק עם הרגלי ביזבוזים מטורפים:
דור שבו כל חייל משוחרר חוסך כסף שנה ובגיל 22 טס לחצי שנה של טיול בדרום אמריקה, חוזר לחסוך עוד קצת וטס לעוד איזה שנה למזרח הרחוק. כשהוא מסיים לטייל הוא לווה מההורים או חוזר לעבוד עוד כמה חודשים ואז כשנופל לו האיסמון יוצא ללמוד ולעשות תואר ראשון.
מה לעשות אבל כשמתחילים ללמוד בגיל 25 מסיימים תואר ראשון רק בגיל 29 בלי שקל על התחת (ותסלחו לי על השפה הגסה...). בלי טיפת בושה אותם אנשים עומדים מול מצלמות הטלויזיה כשכוס קפה של ארומה בידם ומתבכיינים על כך שבגיל 30 אין להם דירה. לכו לעבוד ואז תהיה לכם דירה ! אבל לא שנה, תצאו לעבוד ולחסוך 10 שנים ואז נדבר. למה בדיוק ציפיתם ??? שאחרי שנת עבודה אחת תגיעו לדירה ????

ברור שזה לא כולם, וברור שיש המון שעובדים וקשה להם אבל המתמידים יגיעו לדירה ושלא יספרו לי שלא.
ofek

משבר הדיור ? תחשבו שוב

הודעה שלא נקראהעל ידי ולד » 23 פברואר 2015 09:13

בישראל כולם חושבים שיש משבר דיור - כמי שקורא, עוקב ומנתח עוד שווקים סביב העולם אני יכול לומר לכם שזה לא בדיוק נכון. יותר נכון לקרא למשבר שלנו משבר נכסים או בועת הנכסים. האשמתם בכך את הממשלה - תחשבו שוב כי עיקר ניפוח הבועה מגיע ע"י הריביות הזולות שקבעו נגידי בנק ישראל (וגם... נגידים בכל העולם) במטרה להמנע מאינפלציה אחרי משבר 2008.

כאשר מורידים את הריביות כ"כ נמוך ולאורך זמן כה רב (כבר כ-7 שנים), כל הנכסים עולים ומתנפחים כי עלות של כסף זולה.
אז למה לא בכל זאת לקרא לזה משבר דיור ? כי אין מחסור בדירות ! אנשים לא ישנים ברחובות, אנשים גרים בבנים ולכולם יש בית, חלקם בבית שכור אבל בבית. כלומר אין כאן מחסור בדירות. מי שרוצה שהבית הזה יהיה זול טועה או לא מבין איך עובד שוק. היום הנכסים יקרים, אולי בעתיד זה ישתנה. מי שבכל זאת רוצה זול שיצא מגבולות מרכז הארץ!

ועוד בעיה קטנה ומשמעותית, רובכם מכירים את המיסוי הקיים על שוק ההון כ-25% מהרווח הריאלי. בנדלן זה רק 10% וגם זה רק מרף הכנסה מסויים.
אם לא יהיה עיוות במיסוי לטובת משקיעי נדלן המשקיעים לא יעדיפו להיות כאן אלא בשוק ההון. שם נמצא הפתרון החלקי הזמני לפתרון ולהוזלת המחירים.
ולד
משתמש ותיק !
משתמש ותיק !

חזור אל פורום נדלן ( פורום נדל"ן )