מיסוי על שכירות - בדיחה גרועה !!!

פורום השקעות - נדלן - כולל קבוצות רכישה, בעלי קבוצת רכישה
מוזמנים לפרסם את הקבוצות.

Re: מיסוי על שכירות - בדיחה גרועה !!!

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 14 מאי 2015 09:45

ניסים בובליל מספק תחזית קשה למחירי הדירות ב-2015 - ומציע פתרון יצירתי
נשיא התאחדות בוני הארץ: "במצב הנוכחי, עשירונים 1-6 לעולם לא יוכלו לקנות דירה, עשירון 7 יוכל רק מעל גיל 50"


קומבינציה בין המדינה לקבלנים

בהתאחדות מציעים לבצע עסקת קומבינציה בין המדינה לקבלנים: "יש למכור את הקרקע בשיטת הקומבינציה ולא בתשלום של כסף כדי שלמדינה יהיו כ-30% מהדירות שאנחנו בונים, כדי לעשות דיור בר השגה, דיור להשכרה. על כל 100 דירות ניתן לתת למדינה 33% דירות. שהמדינה תקים גוף שיטפל בזה, זה יכול להיות מופרט ולא גוף כמו עמידר. אנחנו נגד בניית סלאמס וגטאות - ראינו מה קרה בנושא המחאה של האתיופים שדאגו שכולם יגיעו למקום אחד, צריך לעשות פיזור ואינטגרציה – שהממשלה תקבל חלק מהדירות ותשכן את מי שהחליטה שהוא זכאי – דיור בר השגה, דיור סוציאלי או דיור לשכירות".

http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/407916
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24

מיסוי על שכירות - בדיחה גרועה !!!

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 04 מאי 2015 14:19

כולם מדברים על מיסוי שכירות. כששמעתי את זה חשבתי לעצמי בהתחלה מה קורה כאן ? כולם פה טיפשים ? כמה זמן עוד יחלוף עד שיבינו שכדי לפתור את הבעיה של מצוקת הדיוק צריכים להגדיל את ההיצע. כל פתרון אחר הוא קישקוש !!!
ולגבי מס על שכירות... היום קראתי בגלובס דעה קרובה מאוד לדעתי:
כלכלנים רבים רוצים שנאמין שאת המס החדש יספגו בעלי הדירות ולא השוכרים. אחד מהם הסביר מעל דפים אלו שלפי התיאוריה, בעלי הדירות פשוט לא יוכלו להעלות את המחירים. בתיאוריה זה נשמע טוב, אך מבחינתנו השוכרים יש בעיה אחת - רובנו לא שוכרים דירות בתיאוריה אלא במציאות. ובמציאות הישראלית, שוק השכירות הוא ג'ונגל פרוע. לכן ההנחה הסבירה היא שהמס החדש יתגלגל במרביתו דווקא אלינו, השוכרים.

חברים אנחנו נמצאים היום בעידן שבו בעלי דירה שניה ושלישית אינם באמת עשירים מופלגים אלא משקיעים שעושים זאת כדי לגרד תשואה מינורית של 2%-3% לכל היותר במקרה הטוב (אני מדבר על שוק השכירות באזורי הביקוש). וזאת כדי להרוויח קצת יותר מה- 0.0001% שמקבלים בבנק.
במצב כזה שבו כבר אין שום דרך לגרום לבעלי הדירות להורדת המחירים בטח ובטח לא יקרה מצב שבו המיסוי יבלע ע"|י בעל הנכס אלא יגולגל ישירות לשוכרים.

אני רוצה אפילו להוסיף שיתכן ופרמיית הסיכון תעלה (כי יהיו כאלו שיראו בכך חשש כלשהו) יש סיכוי סביר שלא רק המיסוי יגולגל לשוכרים אלא מעבר לכך [בדומה למה שקורה בשוק בניית הדירות כשקבלנים מזהיים סיכון פוטנציאלי ומגלמים תוספת סיכון או לחילופין עוצרים בניה במטרה לצמצם סיכונים ובכך מחריפים את הבעיות הקיימות].
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24


חזור אל פורום נדלן ( פורום נדל"ן )
cron