מדוע מחירי הדירות עולים יותר מהר ממחירי השכירויות ?

פורום השקעות - נדלן - כולל קבוצות רכישה, בעלי קבוצת רכישה
מוזמנים לפרסם את הקבוצות.

מדוע מחירי הדירות עולים יותר מהר ממחירי השכירויות ?

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 16 ינואר 2017 08:22

קראתי בביזפורטל היום את הכתבה הבאה:

קטר הנדל"ן ממשיך לדהור. אמנם באוצר מדווחים כבר חודשים על ירידה בקצב העסקאות (ועל היעלמות המשקיעים) וגם בלמ"ס עדכנו על ירידה משמעותית בקצב מכירת הדירות החדשות, אבל נתון הלמ"ס מהיום בעניין מחירי הדירות מראה שאולי יש פחות עסקאות, אבל המחירים עדיין מטפסים.

לפי הלמ"ס, מחירי הדירות רשמו בנובמבר עלייה של עוד 0.4%. נזכיר כי בחודש הקודם נרשמה עלייה של 0.9% במחירי הדירות. נראה שמדובר בהאצה מדאיגה מאוד בעליית מחירי הדירות וכל זאת ברקע להעברת חוק המיסוי על דירה שלישית.

בהסתכלות שנתית רשם מדד מחירי הדירות של הלמ"ס עלייה של 8.1%. כלומר כחלון יכול לסמן לעצמו כישלון בסיכום 2016 בניסיון לרסן את עליית מחירי הדירות, כאשר לפי שעה המצב הוא רק של האצה בעליית המחירים.

נציין כי מחירי השכירות דווקא התמתנו עם עלייה של 1.4% בלבד ב-12 החודשים האחרונים, זאת לעומת קצב עלייה של 1.9% לפני חודש.


נזכיר כי רק לפני מספר ימים דיווח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי בחודשים ינואר-נובמבר, נרשמה ירידה של 7% במספר הדירות החדשות (מקבלן) שנמכרו וזאת בהשוואה לתקופה המקביל אשתקד. עוד דיווחה הלמ"ס כי מלאי הדירות ממשיך לטפס וכבר מגיע למעל 31 אלף דירות. יום קודם לכן דיווח הכלכלה הראשי באוצר כי בחודשיים אוקטובר-נובמבר 2016מסתמנת האטה משמעותית בפעילות בשוק הנדל"ן, ונרשמו הרמות הנמוכות ביותר, עד כה, של עסקאות בשנת 2016. לטענתו ״הגורם המרכזי לרמה הנמוכה של העסקאות בחודשים אוקטובר-נובמבר הינו הירידה החדה ברכישות המשקיעים. משקלם בסך העסקאות הוסיף לרדת לשיעורים של בין 17%-18%. הירידה החדה ברכישות המשקיעים והמתנת הזוגות הצעירים למכרזי ׳מחיר למשתכן׳ הביאו לירידה חדה ברכישת דירות חדשות״. כאמור, על מחירי הדירות, לפי שעה, לא רואה כל השפעה.
http://www.bizportal.co.il/realestates/ ... cle/463824

והשאלה היא מדוע מחירי הדירות עולים בקצב גבוה בעוד שמחירי השכירויות עולים בקצב סביר ? מה קורה כאן ? מישהו יודע להסביר ?
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24

חזור אל פורום נדלן ( פורום נדל"ן )
cron