מחירי השכירויות עולים

פורום השקעות - נדלן - כולל קבוצות רכישה, בעלי קבוצת רכישה
מוזמנים לפרסם את הקבוצות.

Re: מחירי השכירויות עולים

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 27 פברואר 2017 09:09

http://www.bizportal.co.il/realestates/ ... cle/479230

תראו את סיכום דבריו של יניב חברון:
לסיום, חברון מזהיר כי מחירי הדיור אולי יירדו אבל מחירי השכירות צפויים לזנק: "חשוב לי לציין שבמידה ויהיה סיבוב פרסה במחירי הדיור, זה לא קשור למחירי השכירות. לדעתי מחירי השכירות בשנה וחצי הקרובות ימשיכו לטפס. הסיפור הזה שמשקיעים צריכים לשלם מס גדול יותר. זה אומר שיהיה יותר לחץ לעלות את דמי השכירות מעלה. כמו כן, העלייה במחיר המשכנתא מהווה גם כן לחץ לעלות את מחירי השכירות".
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24

Re: מחירי השכירויות עולים

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 20 פברואר 2017 10:40

זה ברור שכשמלאי הדירות המושכרות היום יקטן... מחירי השכירות יאמירו !
אין קסמים בסה"כ ביקוש מול היצע !
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24

מחירי השכירויות עולים

הודעה שלא נקראהעל ידי מייקל » 19 פברואר 2017 11:18

זהירות כחלון - אתה יוצר את מחאת הדיור הבאה
אם יצליח שר האוצר, משה כחלון, במלחמתו במשקיעי הנדל"ן ובמאבקו להוריד את שיעור המשקיעים בשוק הנדל"ן ל-15%, זאת תהיה פגיעה אנושה בכושר הייצור של דירות להשכרה ■ צעד כזה יגדיל משמעותית את המחסור בדירות להשכרה


http://www.themarker.com/realestate/1.2817329

בעלי הדירות הם לא האויב שלכם

מחירי השכירות עולים, המשכירים מאשימים את המס שהטיל עליהם כחלון והשוכרים מאשימים את בעלי הבתים "החזיריים". מי צודק? שיעור בתוצאות הבלתי צפויות שצריך היה לצפות מראש

משקיעים שמשכירים דירות לאחרים הם לא מפלצות תאבות בצע. הם, בלב העניין, סוג של מתווכים. הם קונים דירות מקבלנים (או מבעלים קודמים) ומשכירים אותן למי שלא מעוניין או לא יכול לשלם פרמיית בעלות. בכל תולדות הקפיטליזם, ואף לפני, מתווכים נחשדו בכך שהם אלו שיוצרים את הביקוש, ובכך הם תורמים לעליית המחירים. לעיתים (רחוקות, יש לומר) יש משהו באשמה הזו. בדרך כלל אין.

במקרה הנוכחי, רוב העלות של קניית דירה נובעת ממחיר שירותי הדיור שהיא מספקת, והמשקיעים לא משפיעים על המחיר הזה ישירות. לעומת זאת, מתווכים מספקים שירות חשוב – הם מקלים על היצרנים מצד אחד, ועל הצרכנים הסופיים מהצד השני, לפגוש זה את זה. עבור בוני הדירות, קיומם של משקיעים מוריד את הסיכון שהם ניצבים בפניו. אם המס החדש יצליח במטרתו המוצהרת, ואם הוא יאריך ימים, הוא ידחק משקיעים החוצה משוק הדיור, וימנע לחלוטין את קיומם של משקיעים מוסדיים בשוק הדיור להשכרה.

לכן, בטווח הארוך, המס יגביר את הסיכון שהקבלנים ניצבים בפניו כשהם בונים, ובסופו של דבר, זה יוביל לפחות בניה, ולירידה בהיצע הדיור – ההיפך ממה שכולנו רוצים. סביר שלא יהיה מדובר בשינוי גדול, אבל סביר שהוא יהיה בכיוון הלא נכון. וכל זה בשביל מה? להוריד קצת את פרמיית הבעלות?
אז האם מס דירה שלישית גורם להעלאת שכר הדירה? אם כן, ודאי שיש מקום לקרוא לביטולו המידי, במקום להתלונן על "החזירות של בעלי הדירות". אבל גם אם לא – הוא עושה מספיק נזק גם ככה. הנהייה של שר האוצר אל "צעדים מידיים" בעלי השפעה שלילית, במקום להתמקד בשינוי של מה שעומד בלב עליית המחירים – היחס בין הביקוש להיצע – מלמדת הרבה על בעיות הכלכלה הפוליטית המודרנית, חסרת הסבלנות וחסרת ההבנה בעומקם של דברים, דבר המשותף גם לפוליטיקאים פופוליסטיים וגם, כמו שראינו בשבוע שעבר, לכתבים פופוליסטיים. כאשר שוכרי הדירות ומשכירי הדירות, הקונים והמוכרים, יבינו שהדרך הקצרה-שהיא-ארוכה לא תוביל אותנו לשום מקום, אולי נוכל סוף סוף לקבל צעדים כלכליים אחראיים, של פתיחת שוק הדיור ליוזמה חופשית והסרת אחיזתה הדורסנית של הממשלה בו.

http://mida.org.il/2017/02/16/%D7%91%D7 ... %9B%D7%9D/
מייקל
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 194
הצטרף: 10 אוגוסט 2011 11:56


חזור אל פורום נדלן ( פורום נדל"ן )