מניית טבע

פורום שוק ההון הישראלי - פורום בורסה, מניות, אג"ח, קרנות נאמנות,
תעודות סל, פורום השקעות ויתר המכשירים הפיננסים.

Re: מניית טבע

הודעה שלא נקראהעל ידי רון » 02 פברואר 2017 08:17

ניתוח טכני למניית טבע אחרי ההפסד במשפט 2.2.2017
רון
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 692
הצטרף: 08 יולי 2011 09:51

Re: מניית טבע

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי » 09 ינואר 2017 08:22

כמה "גאונים" ו"מומחים" שמעתם בחודשים האחרונים בנושא מניית טבע ?
אני שמעתי די הרבה !!! כל אחד זורק מספר ומנסה לנבא מתי טבע תהיה "זולה מידי" ותתחיל לתקן / לטפס :!: :?: :idea:
אבל לטבע יש חיים משלה והיא כרגע במומנטום שלילי שאני לא זוכר כמותו ויש עלי קצת קילומטראז'.

כאילו שלא די בכך, ממשיכים האנליסטים המסקרים את טבע (כמו מידי חודש) להוריד בהדרגה את מחירי היעד של טבע (ראו מאתר ביזפורטל אתמול):

באופנהיימר חתכו את מחיר היעד לטבע מ-50 דולר ל-43 דולר (אפסייד של 22.5%) וכתבו כך: "התחזיות שהציגה טבע נמוכות ב-3% מקונצנזוס המכירות ונמוכות מ-6% מקונצנזוס הרווח למניה, אבל אנחנו לא חושבים שהעדכון מהווה הפתעה כיוון שכבר הייתה קיימת סקפטיות גדולה בשוק לגבי התחזיות שהציגה החברה ביולי האחרון. אנחנו חושבים שהנהלת טבע למדה את הלקח ולכן הציגה תחזית שמרנית יותר וגם ניסתה לתחום את היקף הפגיעה האפשרי כתוצאה מאיבוד הפטנט על הקופקסון. המודל שלנו משקף מכירות של 23.4 מיליארד דולר ורווח למניה של 4.85 דולר, נמוך יותר מהתחזית שהציגה טבע, וזאת בשל ההתאמה לסיכון לקופקסון".

בג'י.פי מורגן חתכו את מחיר היעד מ-55 דולר ל-45 דולר תוך שהם צופים רווח למניה של 4.55 דולר בלבד, הרבה מתחת לתחזית שסיפקה טבע. בג'יפי מורגן בעיקר מביעים שמרנות גדולה בכל הקשור לתחרות הצפויה לקופקסון (גרסת 40 מ"ג) וכמו כן שינויים בשערי המטבעות. התחזית העדכנית של ג'י פי מורגן משקפת מכפיל 8 לשנת 2017. עוד נציין כי רק לפני חודש בג'יפי מורגן חתכו את מחיר היעד של טבע מ-65 דולר ל-55 דולר, זאת ברקע להתפטרותו של סיגי אולפסון (מנהל החטיבה הגנרית). כלומר תוך קצת יותר מחודש בלבד מחיר היעד של ג'י פי מורגן נחתך מ-65 דולר ל-45 דולר בלבד.

ב-Mizuho Securities חתכו את מחיר היעד של טבע מ-45 דולר ל-40 דולר.

ב-Maxim Group חתכו את מחיר היעד למניית טבע מ-49 דולר ל-41 דולר.


אז אם אתם שואלים את עצמכם מה הלאה ??? לפני שאתם רצים לקנות תחשבו עוד רגע כי הנה הטריגירים המרכזיים הצפויים לטבע בתקופה הקרובה והם אלו שצפויים (נכון להיום) להיות המשמעותיים ביותר עבור כיוון המניה (נלקח מאתר ביזפורטל):

1. שחיקת המחירים, מחכים לנובארטיס ב-25 לחודש. אחת הבעיות המרכזיות של טבע, אם לא העיקרית שבהן, היא השחיקה במחירי התרופות הגנריות בארה"ב. טבע צפתה שחיקת מחירים של 5%-7%, אבל כעת נראה שהשחיקה תהיה משמעותית יותר. בעניין זה רכישת הענק של החטיבה הגנרית של אלרגן נראית כמובן בעייתית, לפחות ברמת התיזמון.

האירוע שאנליסטים מצפים לו הוא פרסום דו"חות נובארטיס ב-25 בינואר. בשוק רואים בסאנדוז, החטיבה הגנרית של נובארטיס, כחברה "נטולת פניות" וככזו שמציגה בצורה האמינה ביותר את מצב שוק הגנריקה בארה"ב. הסיבה לכך היא שאמנם סאנדוז היא חברת התרופות הגנריות השנייה בגודלה בארה"ב, אבל המשמעות שלה בתוך נובארטיס הענקית (נסחרת בשווי של כמעט 200 מיליארד דולר) היא קטנה מאוד. לכן ההנחה היא שלנובארטיס אין אינטרס משמעותי לייפות את המספרים באופן מיוחד והיא מציגה אותם כהווייתם. אם סאנדוז תציג החרפה בשחיקת המחירים, הדבר יהווה איתות שלילי מאוד גם לטבע. אנליסטים איתם שוחחנו היום הסבירו שמניית טבע "זולה מאוד", אבל כיוון המחירים בשוק הגנריקה בארה"ב עשוי לקבוע את כיוון הרוח עבור טבע.

2. רגע שיא מכריע בסאגת הקופקסון. בחודש מאי 2014 פג הפטנט על הקופקסון של טבע בגירסת 20 מ"ג. טבע הצליחה למזער לחלוטין את הנזק עם השקת גירסת ה-40 מ"ג לקופקסון אליה העבירה טבע את מרבית החולים (מעל 80%). כעת גם גירסת ה-40 מ"ג עומדת בפני הכרעת שופט וזו צפויה להתקבל בימים אלו (ככל הנראה בתחילת הרבעון הראשון 2017). טבע הגישה בזמנו תביעה בבית המשפט המחוזי כנגד חברות שביקשו לאשר גירסה גנרית לקופקסון וכעת ממתינים להכרעת השופט Gregory Sleet, כאשר נציין כי במקביל מתנהל גם הליך משפטי מול משרד הפטנטים האמריקני.

כחלק מעדכון התחזיות הבהירה טבע ביום שישי האחרון כי היא אינה צופה תחרות גנרית לקופקסון השנה. מנגד, קונצנזוס האנליסטים צופה תחרות גנרית שתחל במחצית השנייה של השנה. בעניין זה שוב צריך לחזור לדו"חות נובארטיס ב-25 בינואר. מאוד סביר להניח שבשיחת הוועידה שלאחר הדו"חות ישאלו בכירי נובארטיס באשר לכוונה להשיק בסיכון גירסה גנרית לקופקסון. הרי גם אם טבע תפסיד במשפט, היא תגיש ערעור. מי שצפויה להשיק גירסה גנרית לקופקסון 40 מ"ג היא סאנדוז של נובארטיס במשותף עם מומנטה. אם זו אכן תשיק גירסה גנרית, זו תהיה השקה בסיכון, שכן במידה והערעור של טבע יתקבל, הקנס מבחינתה עשוי להיות גבוה.

יונתן קרייזמן מירושלים ברוקראז' כתב כך: "להערכתנו, הטריגר המהותי הבא במניה הוא תוצאות המשפט על הקופקסון הגנרי. הפסד של טבע והשקת גרסה גנרית לקופקסון במינון 40 מ"ג בתחילת השנה עשוי להביא לדאונסייד במניה. לעומת זאת, הצלחה של טבע בדחיית גנריקה אל מעבר ל-2017 עשויה להוביל להתאוששות חדה במניה".
ברי
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 182
הצטרף: 05 יולי 2011 22:32

Re: מניית טבע

הודעה שלא נקראהעל ידי רון » 01 נובמבר 2016 08:40

מתחילים חודש חדש.
ניתוח מניות ומדדים כולל מניית טבע לתאריך 1.11.2016
רון
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 692
הצטרף: 08 יולי 2011 09:51

מניית טבע

הודעה שלא נקראהעל ידי רון » 26 אוקטובר 2016 07:44

ניתוח מניית טבע וגם עוד ניתוחים חשובים ... 26/10/2016
רון
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 692
הצטרף: 08 יולי 2011 09:51


חזור אל בורסה - מסחר בבורסה, פורום מניות
cron