מחירי הדירות ימשיכו לעלות

פורום השקעות - נדלן - כולל קבוצות רכישה, בעלי קבוצת רכישה
מוזמנים לפרסם את הקבוצות.

Re: מחירי הדירות ימשיכו לעלות

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 27 דצמבר 2017 15:11

כבר שנים אני אומר שמי יתמהמה בקניית דירה יפסיד והרבה. רק לראות את הראיון... לא צריך יותר מזה כלום:

כך הסתבך ח"כ מכולנו עם מחאת הדיור: "לא מעוניינים בירידת מחירים"
חבר המפלגה שחרטה על דגלה את הורדת מחירי הדיור חושף: "אף אחד לא מעוניין בהורדת מחירים"; חברי המחאה: "דברים קשים"; הנה הקטע לשיפוטכם


http://www.bizportal.co.il/realestates/ ... cle/677194
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24

Re: מחירי הדירות ימשיכו לעלות

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 23 מאי 2017 12:26

הכלכלן הראשי של בנק לאומי: "מחירי הדיור לא יירדו בשנתיים הקרובות"
ד''ר גיל בפמן מציג נבואה שחורה לגבי שוק הדיור. לדבריו, בראיון ל"כלכליסט", מחירי הדיור לא יירדו בשנתיים הקרובות ומחירי השכירות צפויים לזנק בקרוב

הכלכלן הראשי של בנק לאומי ד''ר גיל בפמן מציג נבואה שחורה לגבי שוק הדיור. לדבריו, בראיון ל"כלכליסט", מחירי הדיור לא יירדו בשנתיים הקרובות ומחירי השכירות צפויים לזנק בקרוב.
למה מחירי הדיור לא יירדו בקרוב?

"בעיית התחלות הבנייה, שהיו נמוכות בעשור הקודם ומסבירות את הזינוק במחירי הדיור, טופלה אך בעיית גמר הבנייה לא טופלה. הנתונים מצביעים על כך שכ־40 אלף דירות מגיעות לגמר בנייה בשנה. אבל מלאי הדירות שבנייתן לא נגמרה עומד על כ־112 אלף, וכשאתה מתחיל לבנות אך לא מסיים, זה לא דבר טוב. משך הבנייה בישראל הולך ומתארך, מ־20–24 חודשים ל־28 חודשים, כשהסיבה העיקרית לכך היא מחסור בגורמי ייצור.

"יצרנו מדד משלנו, כדי לבדוק כמה דירות מתווספות לעומת כמה משקי בית מתווספים, וכך אפשר להבין אם יש עודף היצע או עודף ביקוש. אנחנו רואים כי ההיצע עולה במתינות ועדיין לא מכסה את התוספות במספר משקי הבית, קרי את הביקוש. כאשר כל ההיצע יימסר והדיירים ימכרו את הדירות שלהם המחירים יירדו, אבל אנחנו עוד לא שם. זה יקרה רק בעוד שנתיים־שלוש, ובינתיים אנחנו עדיין בתחום של עליית מחירים. זה לא אומר שתהיה צניחה במחירים אלא שהאינפלציה במחירי הדירות תתמתן".
http://www.calcalist.co.il/local/articl ... l?ref=ynet

ומה עם שכר דירה? רוב משקי בית החדשים הם שוכרים ולא בעלים


"זו בעיה גדולה. יש כ־55 אלף משקי בית חדשים בשנה, כש־40% מהם הולכים לכיוון של שכירות, וזה אומר שאתה חייב כ־25 אלף דירות להשכרה מדי שנה. אבל לממשלה אין תוכנית של דיור ציבורי להשכרה. יש אמנם את דירה להשכיר (חברה ממשלתית המתמקדת בדיור להשכרה — א"פ), אבל זה לא מביא כלום.

"כל היצע הדיור מתבסס על 'רשעים' - אזרחים ששמו את החסכונות והפנסיות שלהם בבטון, אבל גירשו אותם מהשוק וחלקם בו נעלם לגמרי. מתחילים להרגיש שהיצע הדירות להשכרה מידלדל מבלי שיש פתרונות אחרים, וככה נוצר מצב שב־2017 הביקוש לדיור להשכרה גדל וההיצע קטן. יתרה מזאת, הצליחו לבלבל לגמרי את הציבור עם מס ריבוי דירות (הידוע יותר בשם מס דירה שלישית — א"פ). שומעים על כל מיני משכירים שכותבים בחוזים שלהם שאם זה יקרה, שכר הדירה יעלה. הבעיה החמורה היא ששכר הדירה עולה וכך גם קצב העלייה".
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24

Re: מחירי הדירות ימשיכו לעלות

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 20 פברואר 2017 10:39

לשכת השמאים: מחירי הדירות עלו 1.7% ברבעון הרביעי, מציגים את העיר ראשל"צ כדוגמה לטעות הניתוח של הלמ"ס
בחיפה ואילת המחירים נותרו ללא שינוי ביחס לרבעון קודם, באילו ערים נרשמו עליות חדות? צפו בטבלה

http://www.bizportal.co.il/realestates/ ... cle/477257
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24

Re: מחירי הדירות ימשיכו לעלות

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 09 פברואר 2017 09:03

מי ששוכר דירה מוטב לו שיבין שעליו לסגור במחיר הנוכחי (ורצוי אפילו לטווח רחוק) כי בעתיד הנראה לעין מחירי השכירות ומחירי הדירות רק יעלו.
שימו לב למה שקרן המטבע הבינלאומית כותבת על שוק הדיור הישראלי:

באופן כללי לגבי שוק הדיור נכתב כך: "מחירי הדיור עלו לרמות גבוהות היות שעליית הביקוש נתקלת בהיצע בלתי מספק, כאשר ההשפעות הכבדות ביותר הן על משקי בית בעלי הכנסה נמוכה. אפילו לאחר שהוכפלו במונחים ריאליים מאז 2007, מחירי הדיור בישראל עלו בכמעט 8% בממוצע ב-2016. היקפי גמר הבנייה אינם עומדים בקצב היווצרותם של משקי בית חדשים. נ?יג?ת הדיור נמוכה, ויחס מחירי הדיור להכנסה עלה לרמות גבוהות משמעותית מאלה שבמדינות רבות אחרות. בעשור האחרון שיעור הולך וגדל של משקי בית נאלץ אפוא לשכור דירות, והשכירות העולה מקטינה את ההכנסה הפנויה להוצאות אחרות, במיוחד עבור משקי בית בעלי הכנסה נמוכה".

עוד נכתב כי "רפורמות אחרונות בשוק הדיור כוללות צעדים מועילים, אך כמה מן היוזמות כרוכות בעלות גבוהה והתועלות מהן לא בהכרח יתמידו לאורך זמן. העברת הרשויות הרלוונטיות למשרד האוצר כבר מזרזת תכנון קרקעות. קבינט הדיור סייע לטפל בסוגיות של מימון ובמכשולים להתחדשות עירונית, פעילות המחייבת הרחבה משמעותית כדי להגדיל את ההיצע במקומות שבהם הוא נדרש ביותר. אף שאמצעי מיסוי שננקטו לאחרונה עשויים למתן את עליות המחירים בטווח הקרוב הודות למכירות של דירות על ידי משקיעים, הרי שללא שינוי בהיצע, אין סבירות שמגמת המחירים תשתנה באופן מהותי".

ביזפורטל 8.2.2017 : http://www.bizportal.co.il/realestates/ ... cle/473998
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24

מחירי הדירות ימשיכו לעלות

הודעה שלא נקראהעל ידי messi » 30 ינואר 2017 16:25

הממשלה לא פוגעת: מדוע מחירי הדירות ימשיכו לעלות?
מחירי הדירות עלו - לא בגלל הריבית הנמוכה ולא בגלל ביקוש מצד משקיעים, אלא בגלל כשל בהוספת היצע קרקעות לבנייה במרכז הארץ

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1001174080

האם יש בועת נדל"ן בישראל? הנה נתון שמספק תשובה ברורה לשאלה
הכלכלן גיא יהודה מפסגות מתייחס בשיחה עם Bizportal לשאלה האם קיימת בועת נדל"ן במחירי הדירות בישראל, ובעניין זה בוחן את מספר המשכורות לצורך רכישת דירה

http://www.bizportal.co.il/realestates/ ... cle/470018

פסגות: אין בועה בשוק הדיור; בנק ישראל לא יעלה ריבית השנה
בבית ההשקעות תהו האם מחזור הצמיחה קרוב לסיום לאחר כ-7 שנים - והגיעו למסקנה כי "אין משהו שיעצור את הצמיחה בישראל, לא אינפלציה ועליות ריבית ולא התפוצצות בועות"

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1001174095
messi
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
משתמש בכיר, פעיל ומוערך !
 
הודעות: 169
הצטרף: 23 מאי 2009 22:24


חזור אל פורום נדלן ( פורום נדל"ן )
cron